Miss Turkey 2017 birincisi Itır Esen’in tacı geri alındı! Yeni Türkiye Güzeli kim oldu? | icimdekifirtina.com

Miss Turkey 2017 güzellik yarışmasında birinci olan Itır Esen’in tacı geri alındı. Miss Turkey 2017’nin yeni birincisi ise Aslı Sümen oldu.

21 Eylül Perşembe akşamı yapılan Miss Turkey yarışmasında birinci seçilen Itır Esen’in sosyal medyadaki tepki çeken 15 Temmuz şehitleri ile ilgili bir paylaşımı nedeniyle tacı geri alındı.

Miss Turkey organizatörleri yaptıkları basın açıklamasıyla Itır Esen’in tacının geri alındığını, yarışmada 2. seçilen Aslı Sümen’in yeni Türkiye Güzeli olduğunu açıkladılar.

İŞTE ITIR ESEN’LE İLGİLİ MISS TURKEY’İN BASIN AÇIKLAMASI

Miss Turkey 2017’nin finalistleri dün gece muhteşem bir törenle Beyoğlu Grand Pera’da seçilmişti, ancak Itır Esen’in sosyal medya paylaşımları arasında görülen bir tweet sonuçların değişmesine sebep oldu.

Itır Esen’in Miss Turkey seçilmesinden sonra fark edilen tweetin gerçek olup olmadığı uzun saatler boyunca araştırıldı. Miss Turkey Başkanı Can Sandıkçıoğlu yaptığı açıklamada; “Üzülerek duyuruyoruz ki bu tweetin Itır Esen tarafından atıldığı kanaatine varılmıştır. Kuruluş amacı Türkiye’yi dünya çapında tanıtmak ve imajına katkıda bulunmak olan Miss Turkey Organizasyonu’nun böyle bir paylaşımı kabul etmesi mümkün değildir.” dedi ve bu sebeple tacının geri alındığını belirtti.

Bu durumda jüri puanlamasına göre ikinci olan Aslı Sümen birinci, puan sıralamasında üçüncü olan Pınar Tartan ikinci, dördüncü sırada olan Yasemin Çoklar ise üçüncü oldu.

Yeni sonuçlara göre Aslı Sümen ülkemizi Çin Halk Cumhuriyeti’nde düzenlenecek olan ‘’Miss World’de’’, Pınar Tartan Amerika Birleşik Devletleri’nde ‘’Miss Universe’de’’, Yasemin Çoklar ise Polonyo’da ‘’Miss Supranational’da’’ temsil edecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*